מרצדס יבוא אישי

בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית ביבוא אישי לרכבי יוקרה. יבוא אישי היא דרך חלופית לרכוש רכב יוקרה, אך לפני ההחלטה יש לקחת בחשבון לא מעט גורמים שמשפיעים על הכדאיות של יבוא אישי של רכב מחו"ל.

מעבר לזמן ולאנרגיה שיש להשקיע בבניית וביצוע עסקת יבוא אישי של רכב יוקרה, יש לקחת בחשבון שעלות הרכב בסופו של דבר אינה רק עלותו בארץ המוצא, אלא כוללת גם מיסים (מכס, מס קנייה, מע"מ), תשלום לחברת השילוח, ותשלום לחברת הביטוח שביטחה את הרכב בדרכו ארצה.

במקרים רבים של יבוא אישי – לא שולמו מלוא המיסים הנדרשים על הרכב מתוך מגמה להוזיל את עלותו לרוכש המיועד ומדובר כמובן בהפרה בוטה של חוקי המס. רוכשי רכב רבים ביבוא אישי  - שכלל לא היו מודעים לכך שעל הרכב לא שולמו מסיסים מלאים -  "זכו" לקבל פניות מרשויות המס לשם תשלום הפרשי מיסים בסכומים נכבדים ביותר, ענין שהעמיד בספק את הכדאיות המפוקפקת של רכישת רכב ביבוא אישי, ועל כך יש להוסיף את הצורך להתמודד עם רשויות המס.

זאת ועוד, כאשר אדם פרטי מחליט על יבוא אישי של מכונית יוקרה, הוא אינו יכול לבדוק את הרכב אותו הוא מייבא פיזית, ועליו להסתמך על דברי סוכנים/יועצים ומתווכים למיניהם או על מידע שהוא מוצא ברשת האינטרנט. אי היכולת לבדוק את הרכב המיובא מראש, גורמת לכך שלא פעם אירעו מקרים בהם יובאו ארצה בייבוא אישי רכבים פגומים או לא מתאימים. המשמעויות הכספיות של כך כבדות, ומדובר בעסקאות ללא שקיפות מלאה ועם מרכיב סיכון גבוה.

במקרים רבים רוכשי רכבים ביבוא אישי כלל אינם מודעים לעובדה כי המכונית המיובאת הייתה בבעלות בבעלות חברת ליסינג/השכרה.

במקרים נוספים לא היו מודעים רוכשי הרכבים ביבוא אישי כי הקילומטראז' של הרכב  גבוה מזה שדווח לגביו ואף שהרכב עבר תאונה או ניזוק טרם הגעתו לישראל.

לרכישת רכב יוקרה מיבואן רשמי כמו כלמוביל יש מספר יתרונות: ניתן לבדוק בפועל את הרכב אותו רוכשים, מקבלים אחריות מלאה ושירות מקצועי מרשת מוסכים עם מלאי חלפים זמין, מקבלים הודעה במקרה של קריאה לתיקון חוזר של היצרן (Recall), וגם שמירת הערך טובה יותר (במחירון לוי יצחק רכב יש הפחתת ערך של בין 15%-30% לרכב בייבוא אישי).

הפתרון הטוב ביותר לרכישת רכב יוקרה הוא ביצוע עסקת טרייד אין במרצדס טרייד, והחלפת הרכב הישן במרצדס חדשה, באחד מדגמי מרצדס Proven Exclusivity האיכותיים, או רכישה של רכב יוקרה מתוך המלאי הגדול הקיים במרצדס טרייד.